Перейти до вмісту

Новий пацієнт Леонов Максим Вікторович, 2001 року народження

  • від

До «Центру відновної ортопедії Healthy Bones» звернувся пацієнт Леонов Максим Вікторович, 2001 року народження, солдат в/ч А2585.

 

Під час бойових дій 07 серпня 2022 року під селом Піски Донецької області отримав міновибухове поранення лівої стопи з відривом переднього відділу стопи. Лікування проходив спочатку у шпиталі №66 у м. Покровськ. Потім проходив лікування у Третій Черкаській лікарні швидкої допомоги, де йому було запропоновано виконати ампутацію на рівні гомілки, від якої Максим відмовився. Подальше лікування проходив у відділенні мікросудинної, пластичної та відновлювальної хірургії Національного інституту хірургії та трансплантології ім. А.А. Шалімова, де йому була виконана пластика тилу кукси лівої стопи торако-дорзальним клаптем.

На момент огляду 03.02.2023 Максим має куксу лівої стопи на рівні суглоба Шопара з повним порушенням функції опори. При рентгенологічному обстеженні кукси лівої стопи у Максима були виявлені ознаки, характерні для некрозу таранної кістки. МРТ обстеження підтвердило ці підозри.

Після обстеження Максиму було виставлено наступний діагноз: «Наслідки бойового міновибухового поранення лівої стопи. Кукса лівої стопи на рівні суглоба Шопара, аваскулярний некроз таранної кістки, еквінусна установка п’яти, стан після пластики дефекту м’яких тканин лівої стопи іннервованим торако-дорзальним клаптем, виражені порушення опорної функції лівої стопи».

На жаль, відновити некротизовану кісткову тканину таранної кістки згідно нашої технології з використанням стовбурових клітин та васкуляризацією таранної кістки неможливо.

У цій ситуації для максимально можливого відновлення функції опори та лівої стопи необхідно відновити другу точку опори стопи, яка знаходиться в області основи п’ятої плюсневої кістки. Третя точка опори, яка знаходиться в області головки першої плюсневої кістки, компенсуватиметься за рахунок спеціальної устілки-протезу. Відновити другу точку опори можна при здійсненні етапного хірургічного лікування з використанням технологій регенеративної медицини: аутологічних мезенхімальних стовбурових клітин, клітин періоста та технологій 3D друку клітинного носія.

На першому етапі планується виконати астрогалектомію (видалення таранної кістки) з формуванням великогомілково-п’яткового артродезу і виконати остеотомію великогомілкової кістки з метою відновлення довжини лівої нижньої кінцівки після видалення таранної кістки.

Вартість першого етапу лікування становить 153610 грн (приблизно 4480 доларів США або євро).

Під час другого етапу (приблизно через 4-5 місяців після першого етапу) планується виконати забір червоного кісткового мозку і фрагмента малогомілкової кістки, виготовлення 3Д-моделі кісток передплюсни, і моделі спейсера кісток передплюсни, і потім 3Д моделі клітинного носія (трансплантата). З отриманого біоматеріалу будуть виділені мезенхімальні стовбурові клітини та клітини періосту. Ці клітини будуть культивуватися до необхідної кількості і надалі використовуватимуться для створення остеопрогеніторного трансплантата.

Вартість другого етапу лікування становить 338 945 грн. (приблизно 9900 доларів США або євро).

На третьому етапі оперативного лікування (приблизно через 5-6 тижнів після другого етапу) планується виконати ревізію клаптя з формуванням реципієнтного ложа в торці кукси лівої стопи та формуванням реципієнтного ложа на передній черевній стінці живота. Надалі в область ложа на передній черевній стінці живота буде поміщений остеопрогеніторний трансплантат кісток передплюсни для його преформування.

Вартість третього етапу лікування становить 82690 грн (приблизно 2450 доларів США або євро).

На четвертому етапі лікування (через 4-5 тижнів після третього етапа) буде здійснено поміщення остеопрогеніторного трансплантату в ложе на передній черевній стінці для його преформування.

Вартість четвертого етапу лікування становить 57140 грн (приблизно 1670 доларів США або євро).

Під час п’ятого етапу лікування (через 6-8 тижнів після четвертого етапа) буде виконано вилучення остеопрогеніторного трансплантата з ложа на передній черевній стінці живота та його трансплантація в область торця кукси лівої стопи.

Вартість п’ятого етапу лікування становить 107555 грн (приблизно 3140 доларів США або євро).

Просимо всіх небайдужих людей та організації взяти участь у збиранні коштів для лікування наслідків бойового поранення лівої стопи у Максима. Завдяки Вашим пожертвуванням Максим зможе отримати необхідне лікування та відновити опорну функцію лівої ноги та функцію ходьби.

Перерахувати пожертвування Ви можете на банківську картку 5168745612691250 Гридіної Валентини Дмитрівни (мама Максима) у Приватбанку, яка відкрита спеціально для збору коштів на лікування Максима.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.